Dlaczego warto posiadać legalny system operacyjny windows?

 

Pierwsze pytanie jakie mi się nasuwa to czy cena oryginalnego windowsa jest wysoka? Wieki temu mieszkąc w Polsce wydawało mi się że tak, wiadomo zarobki w ojczyźnie to inna bajka. Żyjąc i pracując na wyspach wydatek £70 na legalną kopie widnowsa to dla większości z nas jeden czy dwa dni pracy – to chyba nie wiele, dlatego każdego klienta zawsze przekonuję do zakupu legalnego systemu operacyjnego. Zauważyłem, że sporo ludzi żyje po prostu w nie wiedzy, powiedzmy sobie krótko instalacja nielegalnego oprogramowania to ewidentna kradzież. Zapominamy także, że nielegalny system operacyjny może nam sprawić sporo problemów i kłopotów w przyszłości. Jesteś ciekawy jakich? Zapraszamy do dalszej części artykułu!

 

Twoje bezpieczeństwo

 

Nielegalna wersja platformy systemowej Twojego komputera, to ogromne ryzyko zainfekowania maszyny wirusem. Może to być spowodowane brakiem najważniejszych zabezpieczeń w systemie, czy też celowym działaniem osób wypuszczających pirackie edycje systemów do internetu. W momencie, kiedy posiadasz oryginalnego Windowsa, masz dostęp do automatycznych i regularnych aktualizacji, zapewniających Ci praktycznie stuprocentowe bezpieczeństwo danych, plików i całego komputera.  To jednak nie wszystko, legalny system zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym, dzięki czemu wszystkie bezpośrednie ataki mogą zostać wykryte i powstrzymane, a Ty zostaniesz o tym poinformowany.

 

Komfort użytkowania

 

Osoby posiadające nielegalne kopie systemu Windows często borykają się z licznymi problemami przy instalacji poszczególnych programów i aplikacji, które wynikają z braku wymaganych aktualizacji platformy. Zazwyczaj update’y w wersjach pirackich są niemożliwe, a jeżeli już uda się je wykonać, wtedy przy każdym uruchomieniu komputera wyświetla się monit o posiadaniu nielegalnej edycji lub nieprawidłowej licencji, co irytuje i uniemożliwia normalne korzystanie z komputera.

Posiadacze wersji oryginalnych, liczyć mogą natomiast na dostęp do ogromnej ilości darmowych aplikacji, które są regularnie aktualizowane i dzięki którym system Windows staje się jeszcze bardziej przyjazną użytkownikowi platformą! Nie możemy zapominać także o tym, że na osoby korzystające z legalnego oprogramowania bardzo często czekają także atrakcyjne rabaty i możliwość zakupienia nowych edycji systemów operacyjnych z dużymi zniżkami.

 

Aspekty prawne

 

Tak jak wspominaliem na samym początku, korzystanie z nielegalnego systemu jest najzwyklejszą w świecie kradzieżą i przez prawo, zarówno międzynarodowe jak i polskie, osoba korzystająca z pirackich kopii Windowsa lub innej platformy, uznawana jest za złodzieja i jako złodziej rozliczana ze swojego występku.

W przypadku, kiedy zostaniemy złapani na używaniu nielegalnego oprogramowania grożą nam bardzo duże grzywny, zdecydowanie większe niż koszt jednej, oryginalnej licencji systemu operacyjnego.