Google AdWords – co należy wiedzieć o największym systemie reklamowym działającym w internecie?

 

Google jest gigantem usług reklamowych w internecie. Za pośrednictwem swojej wyszukiwarki, która jest dostępna praktycznie we wszystkich krajach świata udostępnia nam rozbudowany system reklamowy  nazywany google AdWords.

 

AdWords funkcjonuje na zasadzie wyświetlania linków prowadzących do naszej witryny na samej górze rezulatatów wyszukiwania google. Linki wyświetlane są na podstawie wcześniej ustalonych przez nas słów kluczowych oraz lokalizacji geograficznej. System adwords oparty jest na modelu płatności CPC (cost-per-click, czyli płacimy google od każdego kliknięcia w nasz link, a  samo wyświetlenie reklamy jest całkowicie darmowe)

 

Jak tworzymy kampanie AdWords?

 

Uruchomienie reklamy jest stosunkowo proste, wszystko zaczyna się pod adresem www.google.pl/adwords gdzie uzyskujemy dostęp do kreatora kampanii. Najważniejszymi elemantami nad którymi warto się dłużej zastanowić, są:

 

- dobór odpowiednich słów kluczowych

- wybór poprawnej lokalizacji geograficznej dla wyświetlania naszych reklam.

 

 

Od tych dwóch czynników zależ czy nasza kampania reklamowa trafi do odpowiednich odbiorców, jeśli tutaj popełnimy błędy to stracimy  sporo pieniędzy  dla przykładu jeśli prowadzimy polski serwis komputerowy w Edynburgu i ustawimy wyświetlanie reklam na całe UK to kampania nie będzie efektywna, gdyż google skasuje nas za klikanie internautów z Londynu którm i tak nie będziemy w stanie zaoferować usług komputerowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym miejscu wielu z Was z pewnością zadaje sobie pytanie co się dzieje w przypadku, kiedy kilka firm z naszej branży

chce aby ich reklama wyświetliła się pod identyczną frazą? Rozwiązaniem tego problemu jest przeprowadzenie wyniku

jakości reklamy oraz analiza maksymalnych stawek CPC. To właśnie na ich podstawie ustalana jest hierarchia linków sponsorowanych i ich ostateczna pozycja.

 

Maksymalne stawki CPC – zapłać tyle, ile jesteś w stanie

 

Największym plusem systemu AdWords jest fakt, że to my sami decydujemy ile chcemy przeznaczyć na reklame. Podczas przygotowywania kampanii, definiujemy nie tylko ilość  słów kluczowych (fraz), ale także strony, gdzie mają pojawić się odnośniki oraz co najważniejsze kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na jej prowadzenie. Oznacza to, że możemy promować się zarówno za 10 funtów jak i za kilka set. Zasada jest prosta im mniej przeznaczamy na kampanię tym gorsze pozycje zajmiemy w przypadku najbardziej obleganych słów kluczowych.

 

Cdn....

 

przeczytaj także:

Projektowanie stron internetowych kontra wartościowa treść na witrynie internetowej

 

Kampania google adwords to jedyne narzędzie które oferuje nam możliwość zaistnienia na pierwszej pozycji w google już w kilka godzin od jej uruchomienia i opłacenia.